מכון בר מצוה

בר-מצווה אינו עוד יום-הולדת במחזור החיים. יום בר המצווה הינו היום (בה''א הידיעה) בו הופך בנכם היקר מ'ילד' ל'איש'. זהו הרגע בו הוא נכנס בעול המצוות. ביום זה הופך הנער באופן רשמי לחולייה בשרשרת הדורות הארוכה והמפוארת של עם ישראל. מעתה אפשר לצרפו למניין והוא כשיר לכל מצווה ועניין.

כל הורה מעוניין שבנו יעלה לתורה ויקרא את ההפטרה. כך הדריך אותו אביו וכך הוא רוצה שיעשה גם בנו שלו. בעברית מדוברת קוראים לזה – מסורת.

ההכנות לבר-המצווה הינם גם הזדמנות מצויינת להעשיר את המטען הרוחני שיישא עמו הילד לכל החיים, ולספר לו מהי התורה ומהן המצוות; מדוע מניחים תפילין על הראש ועל הזרוע ומהי מורשת אבות.

אם אתם רוצים שבר-המצווה ייחקק בלב בנכם כחווייה יהודית מיוחדת במינה ולא כעוד טקס מלחיץ שמוכרחים לעבור – אתם מוזמנים להצטרף לתוכנית ההכנה שלנו לבר-מצווה.

תכנית ההכנה של בית חב''ד לבר המצווה כוללת מפגשים אישיים בהם יועשרו ידיעותיו של הנער במושגי יהדות ומסורת רבים באופן מסודר והדרגתי מתוך אוגדן מיוחד שיוצא לאור במיוחד, במהלכם ילמד הנער את אופן הנחת התפילין ועטיפת הטלית כהילכתם, קריאה בטעמי המקרא כהכנה לקריאה בתורה והכל מתוך יחס אישי ואיכפתי ובאופן חוויתי ומעניין.

התכנית גמישה למנהגי העדות השונות עם אפשרות לעזרה בהכנת הדרשה וכד'.

» אל תחכו לרגע האחרון! יש לפנות אלינו כחודשיים לפני מועד בר המצווה.

» תוכלו לרכוש בבית חב''ד סט בר מצוה מושלם הכולל: תפילין מהודרות, טלית, נרתיקים לטלית ותפילין, סידור תפילה, כיפה.

» לחישוב תאריך בר המצווה העברי פנו אלינו או השתמשו במחשבון.

לפרטים נוספים פנו אל בית חב"ד בסביבתך.