מתוך האתר ChabadKrayot.org.il

תנועת ילדים ונוער

תנועת ילדים ונוער

Tzvosh Hashem (Color)

צבאות השם הוא שמה של תנועת ילדים ונוער עולמית שנוסדה בשנת 1980 על ידי הרבי מליובאוויטש. שמו של הארגון - "צבאות השם", הוא שמו של העם היהודי בפסוק בספר שמות: "ויהי בעצם היום הזה יצאו כל צבאות השם מארץ מצרים".

חב"ד רואה בילדים לא רק מבוגרים בשלבי התהוות, אלא אנשים עם מעלות מיוחדות משלהם. האמונה, התמימות, המרץ, הצמא הלהוט לכל ידע, יכולת הריכוז ותחושת השליחות של הילדים, הן תכונות חשובות המפותחות אצליהם יותר מאשר אצל אדם בבגרותו, לכן מחובתו של המבוגר לאמץ תכונות אלה. במלים אחרות, מטרת החינוך אינה רק להכין הילדים לגיל מבוגר יותר, אלא גם להזין ולשמר את המתנות המיוחדות של גיל הילדות, ולהפוך אותן לחוויות מועילות וחיוביות שינחו אותו בעתיד.

לפניכם רשימת המחלקות שהארגון מפעיל:

 

מעל"ה הוקמה בשנת 2006 על מנת לשרת בתי ספר בערי הקריות וסביבותיהן.
'מעל"ה' נועדה לחשוף את הילדים ובני הנוער לעולם התוכן של מורשת ישראל ולחוויות יהודיות שורשיות, באמצעות אמצעי למידה חווייתיים.
אם אתם רוצים שבר-המצווה ייחקק בלב בנכם כחווייה יהודית מיוחדת במינה ולא כעוד טקס מלחיץ שמוכרחים לעבור – אתם מוזמנים להיכנס לבית-חב"ד ולשמוע על תוכנית ההכנה שלנו לבר-מצווה
במועדי הנוער שלנו קיימת חתירה מתמדת להישגיות ולמיצוי הפוטנציאל האישי של כל חניך - לאמונה, לאהבת הזולת, לנתינה, לחריצות ובקיצור – להיות יהודים טובים.
בית חב"ד מפעיל מזה שנים את מפעלי הקיץ שלהם, המציעים לתלמידי בתי-הספר "כיף מלוא החופן, עם קצת יותר תוכן".

בכל ספר תורה יש 304.805 אותיות. בספר התורה של ילדי ישראל – כל אות שייכת לילד/ה אחר/ת. ולכל ילד וילדה אות אחת בלבד.